جامع ترین و جدیدترین مجله تخصصی پزشکی ایران و جهان

در این مجله خبری اخبار اختصاصی پزشکی را دنبال کنید.

رژیم کتوژنیک هدفمند ؛ یک برنامه لاغری عالی برای همه افراد


رژیم کتوژنیک بسیاری از این چربیها به کبد منتقل شده، جاییکه آنها اکسیده و به کتونها(یا بدن کتون که از سه مولکول محلول در آب) تبدیل میشوند.  

رژیم آنلاین کتوژنیک

  رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر زمانی که بدن شما از ذخیره گلیکوژن خلاص میشه، دنبال شکل های دیگه ی سوخت میگرده تا از طریق کتوز و سوزاندن چربی های انبار شده، انرژی لازمش رو (در رژیم کتوژنیک) به دست بیاره.  

دکتر متخصص رژیم کتوژنیک

  اما میزان زیادی از مغز میتواند از کتونها به عنوان سوخت استفاده کند، مانند زمان گرسنگی یا رژیم غذایی کم کربوهیدرات. در مجموع میتوان گفت که این رژیم برای همه افراد بدون خطر است اما اگر جزو یکی از سه گروه زیر هستید، به شما توصیه میکنیم که این رژیم لاغری را دنبال نکنید. رژیم کتوژنیک یک رژیم بسیار عالی است؛ اما نه برای همه ی افراد! اما رژیم کتو می تواند در طول زمان موثر باشد. 
این نوع رژیم معمولاً حاوی 75٪ چربی ، 20٪ پروتئین و فقط 5٪ کربوهیدرات می باشد. صبحانه در رژیم کتوژنیک آنلاین آردایت: ماست بدون قند با کره بادام زمینی ، پودر کاکائو و استویا. سعی کنید آب بیشتر بنوشید یا آدامسهای بدون قند بجوید. در این بخش قصد داریم به سوالاتی که بسیاری از شما در بخش نظرات از ما پرسیدهاید را پاسخ دهیم تا با این رژیم لاغری بیشتر آشنا شوید.
رژیم کتوژنیک آنلاین
کتوزیس شرایط متابولیکی است که بیشتر سوخت مورد نیاز بدن از چربی تهیه میشود. به علاوه، بدن شما میتواند از پروتئین به تولید میزان کمی گلوکز مورد نیاز برای مغز در زمان کتوزیس اقدام نماید.
دکتر رژیم کتوژنیک
در طول رژیم غذایی، اکثر کالری هایی که مصرف می کنید از چربی با یک کمی پروتئین و کربوهیدرات بسیار پایین است.
رژیم کتوژنیک 
قهوه بدون قند به همراه خامه یا کمی شیر نیز جزو گزینه های مجاز در رژیم غذایی کتوژنیک محسوب می شود.

متخصص رژیم کتوژنیک

همچنین در مطالعه بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع دو، افراد با پیروی از رژیم کتوژنیک توانستند به میزان ۹۵ درصد، مصرف داروهای کاهش دهنده قند خون و انسولین را کاهش یا از بین ببرند. از عوارض کلی رژیم کتوژنیک برای کبد چرب میتوان به تجمع بافت چربی احشایی، التهاب و افزایش مقاومت به انسولین اشاره کرد که باعث التهاب شده و به سلولهای کبدی آسیب میرساند.  

بهترین دکتر برای رژیم کتوژنیک

  این مواد غذایی سریعاً جذب جریان خون شده و منجر به ازدیاد قند خون و افزایش اشتها میشوند.

رژیم کتوژنیک

در طول رژیم کتوژنیک ممکن است دچار عوارضی مثل یبوست، افت قند خون یا سوءهاضمه و نیز در موارد نادر دچار سنگ کلیه یا اسیدیته شدن بدن شوید. این شرایط زمانی روی میدهد که دسترسی به گلوکز(قند خون - منبع سوخت مورد استفاده بسیاری از سلولهای بدن است) محدود میشود.

آیا رژیم کتوژنیک باعث اسهال میشود

رژیم کتوژنیک برای چه سنی مناسب است

رژیم کتوژنیک برای چه کسانی مناسب است

در رژیم کتوژنیک چه چیزهایی نباید خورد

رژیم کتوژنیک برای چه افرادی مناسب نیست

بی خوابی در رژیم کتوژنیک ؛ اختلالات خواب در کتو

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

لبنیات در رژیم کتوژنیک

کتوراش چیست

رژیم کتوژنیک pdf

نمونه رژیم کتوژنیک

رژیم غذایی کتوژنیک در سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS

عوارض رژیم کتوژنیک 

علائم ورود به کتوز

میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک چقدر است؟

چگونه رژیم کتوژنیک را شروع کنیم؟ یک راهنمای ساده برای مبتدیان

رژیم کتوژنیک گیاهی

چرا در رژیم کتو وزن کم نمیکنم

مصرف استویا در رژیم کتوژنیک

ورزش در رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک در کبد چرب 

رژیم کتوژنیک در دیابت

رژیم کتوژنیک توسط متخصص تغذیه

رژیم اتکینز

میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی

شوک در رژیم کتوژنیک

 

دریافت رژیم کتوژنیک انلاین

زمانی که در رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات هستید، سطح هورمون انسولین کاهش پیدا کرده و اسیدهای چرب به میزان زیادی از ذخایر چربی بدن آزاد میشوند. مرحله چهارم: زمانی که سطح کتون در خون به نقطه خاصی میرسد، به حالت کتوز وارد میشوید. خوراکی های شیرین مانند لیموناد، بستنی ها، غلات یا نشاسته و در حالت کلی موادی که کربوهیدرات بالایی دارند، از موارد منع مصرف در رژیم غذایی کتوزیست می باشد. کتواسیدوز در تعدادی از افراد سالم و فاقد دیابت که رژیم های کم کربوهیدرات را دنبال می کردند نیز گزارش شده است ، اگرچه این عارضه نادر است. 

آیا این رژیم حجم عضلات را کاهش میدهد؟ همشهری آنلاین: مطالعه اخیر نشان میدهد افزایش کتونهای خون میتواند بدون محدودیت در رژیم غذایی و با استفاده از مکمل کتوژنیک به کاهش حملات صرع کمک کند. در رژیم کتوژنیک آنلاین آردایت مصرف پروتئین باید معتدل باشد ، زیرا مصرف بسیار زیاد می تواند باعث افزایش انسولین و کتون های پایین تر شود. افراد برای آهسته کردن سرعت خوردن و علائم سیری و کاهش مصرف غذا آموزش داده می شوند. به جز مواد غذایی ذکر شده در لیست خریدتون، به همراه برنامه هایی که در این مطلب توضیح داده شدن، بعضی اقلام غذایی هستن که باید به کل کنار گذاشته بشن که در ادامه اونها رو معرفی کردیم. 

وقتی که شما برچسب حقایق تغذیهای را میخوانید، خواهید دید که تعداد کالری دقیقاً زیر خط سیاه ضخیم، در بالا ذکر شده است. “در واقع ، در یک مطالعه طولانی مدت در مجله کودکان در آوریل ۲۰۱۵ شده است ، یبوست به عنوان یک اثر جانبی بسیار رایج در کودکانی که رژیم های کتوژنیک را برای درمان صرع دریافت می کنند ، ذکر شد. ماتینسون می گوید، سه مورد وجود دارد که تحقیقات برای حمایت از یک رژیم غذایی کتوژنیک، از جمله کمک به کنترل دیابت نوع 2، به عنوان بخشی از درمان صرع و یا برای کاهش وزن وجود دارد. Ketosis نیز اتفاق می افتد اگر شما یک رژیم غذایی بسیار کم کالری را مصرف می کنید تنها رژیم های توصیه شده از 600 تا 800 کالری تحت نظارت دکتر توصیه می شود. 

نه تنها به شما کمک می کند تا موارد حیاتی بدنی را تنظیم نمایید، بلکه به شما کمک می کند تا گرسنگی خود را هم کنترل کنید. در حقیقت تنها بعد از ۳ روز گرسنگی، مغز ۲۵% انرژی مورد نیاز خود را از کتونها دریافت میکند. اگر یکی از سه گروه بالا هستید حتما با پزشک خود مشورت کنید و رژیم لاغری مناسب با شرایط سلامتی خود را دنبال کنید. تفاوت بسیاری بین گرسنگی کشیدن و رژیم لاغری کتوژنیک وجود دارد. خطر از دست دادن برخی از ماهیچه ها در هر رژیم غذایی وجود دارد. 

افرادی که میخواهند رژیم کتوژنیک را شروع کنند یا باید از متخصص رژیم کتوژنیک استفاده کنند و یا از منابع معتبری که در زمینه رژیم کتوژنیک محتوای مفیدی منتشر کردهاند. این رژیم لاغری ۳ روزه اهداف كالری را برای هر غذا ارائه می دهد و همچنین برای افرادی که مشکل غذایی دارند جایگزینی برای آنها پیشنهاد می دهد. ۲- سازوکار رژیم کتو برای لاغری چیست؟ اما توجه داشته باشید، این موضوع بدان معنا نیست که پیگیری و چک کردن سطوح مختلفی همچون چربی و کربوهیدرات در این رژیم نادیده گرفته میشود. 

رژیم غذایی کتوژنیک خوب است اما نه برای همه! اگر لازم است قبل از گرفتن رژیم خرید بروید و همه مواد لازم را در ابتدای هفته خریداری کنید. همانطور که گفتیم استفاده از انواع رژیم لاغری سریع رایگان که برای همه افراد به یکصورت تجویز میشود و اغلب مورد تایید پزشکان و مشاوران تغذیه نیست؛ به سلامت شما آسیب میزند و ممکن است تاثیری موقت داشته باشد. کتوژنیک، رژیم کیتو یا رژیم کتونزا (Keto Diet)، یک برنامه غذایی با چربی بالا؛ کم کربوهیدرات، پروتئین متوسط است که برای کاهش وزن سریع بسیار مورد توجه قرار گرفته است. 

رژیم کتوژنیک تشابهات زیادی با رژیم کم کربوهیدرات و رژیم اتکینز دارد (رژیم اتکینز یک رژیم لاغری سریع است). از ۱۹۹۴ این رژیم مورد پذیرش عمومی پزشکان قرار دارد و در حدود ۴۰ کشور در سراسر دنیا برای درمان صرع کودکان استفاده می شود. یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات موجب میشود بدن برای تامین انرژی، به جای سوزاندن قند، از چربی و کتونها استفاده کند. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده انواع برنامه های رژیم لاغری کلیک کنید. گرسنگی برای طولانی مدت موجب افزایش این میزان به ۶۰% میرسد. 

در رژیم کتوژنیک آنلاین آردایت کاهش مصرف کربوهیدرات و افزایش مصرف چربی، بدن رو در حالت کتوزیس قرار می ده. کتوزیس و نوگلوکززایی کاملا قادر به برآورده کردن انرژی مورد نیاز مغز هستند. برای قرارگیری در شرایط کتوزیس افراد بطور کلی باید کمتر از ۵۰ گرم و برخی مواقع به میزان ۲۰ گرم کربوهیدرات در روز دریافت کنند. پیاده روی در دسته ورزش های چربی سوز بوده و برای رژیم کتو مهم تلقی میشه. تیم تحقیق در این مطالعه موشهایی را که با یک رژیم غذایی استاندارد حاوی ۷۰ درصد کربوهیدرات تغذیه کرده بودند بررسی کردند. اگرچه این رژیم به روشهای مختلف به سلامت بدن کمک میکند اما میتواند در بلند مدت برای بدن با ضرر همراه باشد. 

همچنین ممکن است به افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، برخی بیماریهای مغزی و حتی آکنه کمک کند، اما لازم است تحقیقات بیشتری در این حوزهها انجام شود. به منظور پیروی از رژیم غذایی درست لازم است تمام وعدههای غذایی به موقع مصرف شوند. و هرگز به دنبال رژیم کتو بدون نظر پزشک نروید. در ابتدای مقاله این موضوع را باید متذکر شویم که منظور از رژیم لاغری رایگان، ترفندهاییست که به شما کمک میکند بدون گرفتن رژیم به وزن مورد نظر خود برسید. رژیم پرچربی و کم کربوهیدرات کتوژنیک در سالهای اخیر، طرفداران زیادی پیدا کرده است. 

بیماری پارکینسون: نتایج تحقیقی عنوان کرده است که این رژیم، نشانه های بیماری پارکینسون را از بین می برد. جالب اینجاست که برخی از افراد گیاه خوار، فقط میوه تازه می خورند و وزن ایده آل بدن را حفظ می کنند، تناسب اندام خوبی دارند و در عین حال هر هفته ده تا دوازده عدد موز می خورند. حتما بخوانید » رژیم لاغری 20 کیلویی در 30 روز ؛ هر روز یک کیلو کم کن! در این صورت مهم ترین نکته فقط استفاده از یک رژیم کتوژنیک اصولی هست که ما بهترین رژیم کتوژنیک ایرانی یعنی رژیم Z217 رو بهتون پیشنهاد میکنیم. 

مواد غذایی که ما به صورت روزانه مصرف می کنیم، شامل دو دسته هستن. اگر می خواهید به سرعت وزن کم کنید و قرار است هفته دیگر به جشنی بروید که لباس هایتان برایتان کوچک شده اند ، این رژیم به شما کمک می کند در کوتاهترین زمان ممکن وزن خود را تا ۸ کیلوگرم کاهش دهید البته شما به شرطی وزن مورد نظر را کم می کنید که مو به مو برنامه زیر را رعایت کنید . 

جالبه بدونید کمتر کسی در طول برنامه غذایی کتوژنیک دچار هوس غذایی میشه. من دچار اسهال شدهام چیکار کنم؟ دائما احساس ضعف و خستگی دارم، چیکار کنم؟ اگر اضافه وزن زیادی دارید (معمولا با شاخص توده بدنی ۳۰ یا بالاتر تعریف میشود) و باردار هستید، سعی نکنید در دوران بارداری لاغر شوید، چراکه ممکن است این کار خطر داشته باشد.  دکتر روشن ضمیر متخصص تغذیه و رژیم درمانی آردایت رژیم لاغری سریع رژیم کتوژنیک سایت زیر: https://rdiet.ir/

[ بازدید : 1635 ]

[ جمعه 3 دی 1400 ] 20:40 ] [ Assaulters ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]